معایب مهم پژو پارس


پژو پارس خودرویی که از نظر خیلی از جوان های نسل جدید یک آرزو و هدف مهم محسوب می شود و مورد پسند آن ها واقع شده است. پژو پارس به مدل های پارس معمولی( tu5 ) ،  پارس سال ( xu7 ) تقسیم می شود و هنوز با گذشت دو دهه از تولید این خودرو محبوب هر سال مدل های جدیدی از آن به بازار عرضه می شود که کیفیت مناسبی ندارند و معایب زیادی به نسبت خودرو های هم قیمت خود دارد. اگر قصد خرید این خودرو را دارید حتما این مطلب را بخوانید و با معایب مهم خودرو پژو پارس آشنا شوید.

 

معایب پژو پارس

 

چهار مورد از معایب بزرگ پژو پارس

 

1. مصرف سوخت بالا نسبت به خودرو های هم سطح

پژو پارس سال xu7 با پیشرانه ای مشترک با پژو 405 تولید شده که موتوری 1.8 لیتری دارد . شاید بگویید عیب این کجاست ؟

این موتور خیلی ضعیف به حساب می آید به شکلی که در دهه هشتاد از آن استفاده می کردند اما همچنان در پژو پارس از آن استفاده می کنند . مصرف بالای سوخت ، آن هم در با این وضع قیمت بنزین و کم بودن سهمیه دولتی آن می تواند یک عیب بسیار بزرگ برای پژو پارس به حساب بیاید. به طور میانگین در هر صد کیلومتر 9.1 لیتر بنزین مصرف شده این خودرو است که به نسبت خودرو های سمند سورن ، 206 صندوق دار که به ترتیب 7.5 و 6.9 مصرف سوخت دارند، عدد بالایی به حساب می آید. پارس معمولی با اینکه مصرف سوخت پایین تری نسبت به پارس سال دارد اما حجم موتور کمتری نیز دارد.

 

2.  کابین ضعیف و بی کیفیت

در همه جای جهان با گذشت زمان بر کیفیت محصولات افزوده می شود ولی در ایران گویا برعکس است . دهه هشتاد بسیاری از خودرو ها ایمن تر بودند و کابین بهتری داشتند . با شروع دهه نود و الزام نصب ایربگ برای خودرو ها ، ایرانخودرو طرح جدیدی را برای خانواده پژو در نظر گرفت با عنوان داشبورد سوناتایی که  به زیبایی خودرو نیز افزود اما ایرانخودرو برای افزودن به سود خود از پلاستیک بی کیفیت و خشک استفاده کرد. استفاده از این جنس باعث شده تا داخل خودرو بعد از مدتی با سر و صدا زیادی مواجه شود و همچنین به دلیل چفت نشدن در آن به بدنه چراغ داشبورد در زمان بسته بودن در آن نیز روشن بماند .

مانیتور پژو پارس به جای اینکه امکانات خوبی برای صاحب خودرو به حساب بیاید بیشتر به دردسری بزرگ تبدیل شده زیرا بسیار بی کیفیت هستند . در بیشتر پژو پارس های تولید شده، ضبط خودرو مشکلات زیادی دارد از جمله عدم وصل شدن بلوتوث ، کیفیت بد باند های خودرو و ... .

قسمت عقب ماشین ارتفاع پایینی دارد و اصلا برای افراد بلند قد مناسب نیست . بر خلاف پژو پارس ، ال نود ارتفاع خیلی خوبی دارد و بسیار راحت است.

 

 

3.سال 2020 ، طراحی 2000 !

ظاهر زیبای یک خودرو می تواند عیب های دیگر خودرو را نیز تا حدودی بپوشاند و مردم را به خرید ترغیب کند اما در ایران فقط مردم به دلیل عدم حضور خودرو های ارزان قیمت خارجی مجبور به خرید خودرو های داخلی با کیفیت پایین و طراحی نزدیک به صفر می شوند که پژو پارس نیز از این قاعده مستثناء نیست. این خودرو از نظر طراحی اولیه تا به حال که نزدیک به بیست سال از آن میگذرد تغییر چشمگیری نداشته و واقعا زیبایی خاصی نداشته است.

 

4. نداشتن تفاوت در مدل اما هزینه بالاتر در نگهداری

همانطور که گفتیم پژو پارس تفاوت چندانی با 405 ندارد اما هزینه نگهداری آن خیلی بالاتر از 405 است . استفاده از سیستم های برقی بیشتر و کیفیت بد آن ها باعث شده تا این خودرو در فواصل زمانی زیاد نیاز به تعمیرگاه داشته باشد . و همینطور وسایل آن گران تر از 405 است . کسانی که پژو پارس دارند به خوبی از این قضیه آگاه هستند .

این معایب اساسی ترین معایب این خودرو بود که با شما در میان گذاشتیم تا شاید در خرید بیشتر دقت کنید. این درست است که باقی خودرو ها هم کیفیت خوبی ندارند اما به طبع خودرو های هم قیمت پژو پارس می تواند گزینه بهتری باشید مثل سمند سورن و 206 و ال نود و... .